Wieczór i inni samorządowcy mówią „nie” wyborom

Blisko 40 samorządowców z Wielkopolski, w tym burmistrzowie i wójtowie, wyraziło swój sprzeciw wobec organizowania wyborów prezydenckich.

Samorządowcy skupieni w Ruchu Społeczno-Samorządowym Bezpartyjni – Wielkopolska wystosowali pisemny sprzeciw wobec organizacji, mających odbyć się 10 maja wyborów prezydenckich.

W piśmie samorządowcy zwracają uwagę, że w obecnych warunkach epidemii nie są w stanie zrealizować organizacji bezpiecznych wyborów na swoim terenie działania.


My, Wójtowie i Burmistrzowie, członkowie i sympatycy Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska, wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec planowanego przeprowadzenia w dniu 10 maja 2020 roku wyborów prezydenckich.

Uważamy, że w sytuacji rozprzestrzeniania się w naszym kraju epidemii koronawirusa będzie to absolutnie niepotrzebne narażanie życia i zdrowia zarówno głosujących, jak i członków komisji wyborczych.

Informujemy również, że w obecnych warunkach nie jesteśmy w stanie realizować działań związanych z organizacją wyborów, w tym przygotowywania informacji wyborczych, szkolenia członków komisji, zapewnienia obsługi informatycznej itp. To oznacza, że nie będzie możliwości skorzystania przez wyborców z ich konstytucyjnych praw wyborczych.

Kierując się względami bezpieczeństwa wzywamy zatem stanowczo do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

Niniejsze pismo ratyfikowało blisko 40 osób, burmistrzowie i wójtowie. Wśród nich jest burmistrz Wronek – Mirosław Wieczór. A także włodarze m.in. Szamotuł, Międzychodu, Grodziska Wielkopolskiego, Swarzędza czy Lubonia.

fot. Bezpartyjni – Wielkopolska