Szpital w Szamotułach – drugie podejrzenie wystąpienia koronawirusa

Dziś do szpitala w Szamotułach trafiła druga osoba z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa SARS-CoV2. Po serii badań zdecydowano się przewieźć pacjenta do Poznania.

Pierwszy przypadek podejrzenia wystąpienia koronawirusa u mieszkańca powiatu szamotulskiego miał miejsce w minioną środę. Jednak do tej pory szamotulska lecznica nie otrzymała oficjalnych wyników badań.

Dzisiaj natomiast podejrzenie wystąpiło u mieszkanki naszego powiatu. Po przeprowadzonych badaniach, lekarze ze szpitala w Szamotułach zdecydowali się na transport pacjentki do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Mieszkanka gminy Szamotuły, zgłosiła się dziś, 16 marca na Oddział Internistyczny SP ZOZ w Szamotułach, po zastosowaniu procedur bezpieczeństwa została umieszczona w izolatce. Po przeprowadzeniu dodatkowych badań – przekazana do szpitala specjalistycznego w Poznaniu.

podaje Michał Wasielewski rzecznik prasowy szamotulskiego szpitala

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-16