Rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z epidemią

Rząd zaostrzył zasady kwarantanny. Te działania mają na celu wyhamowanie wzrostu zachorowań na koronawirusa.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych, ostrzejszych zasadach kwarantanny na terenie Polski. – Wszystkie sprawy poza wyjściem do sklepu, do apteki czy z psem na spacer odłóżmy na bok – powiedział premier.

Morawiecki zaapelował o to, aby ograniczyć zgromadzenia do minimum. Jednocześnie wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Nie tyczy się członków rodziny.


W środkach komunikacji miejskiej będzie ograniczona do połowy ilość miejsc siedzących, aby pasażerowie nie byli stłoczeni.

W obecnej sytuacji będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami, gdy idziemy do pracy, sklepu, apteki, czy z pupilem na spacer.

Ograniczenia dotyczące obrządków liturgicznych są nieco odmienne. Będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłanów czy pracowników zakładów pogrzebowych.

Za naruszenie zakazu zgromadzeń w parkach, bulwarach, placach zabaw policja będzie mogła wystawić mandat lub ukarać kwotą 5 tysięcy złotych.

Powyższe nakazy i zakazy wchodzą w życie 24 marca, potrwają do 11 kwietnia.