Koronawirus – jest decyzja w sprawie szkół we Wronkach

Władze we Wronkach oraz Szamotułach na bieżąco monitorują sytuację epidemiologiczną w naszym regionie. Jedną z decyzji, jakie mogą podjąć jest zamknięcie szkół.

Dzisiaj miasto Poznań zarekomendowało, aby wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki od środy, 11 marca zostały zamknięte na najbliższe dwa tygodnie. Decyzję podjęto, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rekomendacja nie jest jednoznaczna z zamknięciem placówek.

Władze samorządowe powiatu szamotulskiego oraz gminy Wronki, które są organami prowadzącymi szkół znajdujących się na naszym terenie na razie nie podjęły decyzji o odwołaniu zajęć lekcyjnych. Na tę chwilę szkoły oraz przedszkola pozostają otwarte.

Jednostki samorządu terytorialnego nie otrzymały rekomendacji, aby zdecydować się na taki krok. Jednak sytuacja jest na tyle dynamiczna oraz rozwojowa, że w najbliższej przyszłości może ulec zmianie.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-10