Przyprawa wycofana ze sklepów

Główny Inspektorat Sanitarny podał do wiadomości publicznej informację o wycofaniu niektórych partii produktu ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego. Chodzi o bazylię suszoną, która była sprzedawana w sklepach sieci Netto.

W próbkach bazylii suszonej zbadanych w ramach kontroli urzędowej stwierdzono obecność bakterii Salmonella. Bazylia suszona może być dodawana do produktów spożywczych i spożywana bez obróbki termicznej. Pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka wywołać zatrucia pokarmowe, szczególnie jeśli dodawane są do produktów gotowych do spożycia.

podało GIS

Wycofane zostały dwie partie bazylii otartej marki Blinero o numerach 19.11 oraz 19.12, z minimalnej datą trwałości: 31.08.2021. Importerem jest spółka Acor z Krotoszyna, a dystrybutorem Netto.

Sieć sklepów, do których dostarczony został produkt zostały zobowiązane do wstrzymania dalszej sprzedaży. Organy GIS monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii.

Konsumenci, którzy kupili wskazane w komunikacie partie produktu, nie powinni ich spożywać.

via GIS