Kompletnie pijani opiekunowie wieźli w aucie dzieci

W czwartek po południu na skrzyżowaniu ul. Szamotulskiej w Nowej Wsi i drogi na Marianowo doszło do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że dwie osoby, w tym kierowca, były pod wpływem alkoholu.

Jak podaje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu przez kierowcę forda mondeo, który uderzył w tył pojazdu marki BMW.

W pierwszym z wymienionych pojazdów podróżowały cztery osoby w tym dwoje dzieci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy oraz pasażerki. Wynik jest przerażający – 3,5 promila alkoholu w organizmie u mieszkańca gminy Wronki, który prowadził forda mondeo oraz 2,86 promila u kobiety, która była pasażerem tego auta.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. A z uwagi na stan kierowcy, mogło zakończyć się to tragicznie. Kierowca został zatrzymany.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-02-27