Ile Gmina wyda na świąteczne iluminacje?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi, jak co roku będziemy przyozdabiać swoje domy i posesje. Zapytaliśmy Ratusz, ile przeznaczą pieniędzy na iluminacje w mieście.

Co roku trwa dyskusja, czy miasto powinno być przyozdobione dekoracjami i światłami w okresie Bożego Narodzenia. Na ten cel Gmina przeznacza kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część osób zauważa nawet, że przeznaczana jest zbyt mała kwota i mimo wydawania takich sum na ulicach nie da się wyczuć świątecznego klimatu.


W sondzie przeprowadzonej na naszym profilu na Instagramie zapytaliśmy Was, czy należy ozdabiać miasto na święta. W ankiecie wzięło udział 206 użytkowników i Wasze zdanie nie pozostawia wątpliwości. Aż 189 czytelników stwierdziło się, że warto stroić ulice.

Gmina również jest tego zdania i w tym roku na sam zakup iluminacji świątecznej wyda blisko 64 tysiące złotych. Warto zauważyć, że mają to być fabrycznie nowe ozdoby. Kolejne, ponad 38 tysięcy, przeznaczone zostanie na montaż oraz serwis.

Łączna kwota zamknie się w ponad 100 tysiącach złotych. Kwota niemała i trzeba poczekać, co w tym roku Gmina nam zademonstruje.