Wybrano nowego prezesa PK

W końcu poznaliśmy nowego prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego, został nim Andrzej Strażyński.

Rada Nadzorcza oraz burmistrz Mirosław Wieczór dokonali wyboru nowego prezesa wronieckiej komunalki. Spośród czterech kandydatów wybrano Andrzeja Strażyńskiego.

Burmistrz Wronek ma nadzieję, że nowy prezes: “będzie gwarantem utrzymania wysokiego poziomu usług w zakresie wodno-kanalizacyjnych. Oczekuję, że będzie dążył do zmniejszenia opłat za wodę i ścieki, a także – w obliczu strategicznych wyzwań – rozpocznie działalność spółki w nowych obszarach.”

Andrzej Strażyński ma posiadać wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami komunalnymi, ostatnio jako prezes dwóch spółek w gminie Mosina. Kierował dużymi zespołami pracowniczymi, ma bogate doświadczenie nie tylko w branży wodno-kanalizacyjnej, ale też w zakresie innych działalności komunalnych (zieleń, odbiór odpadów, utrzymanie dróg, zasoby lokalowe, transport publiczny, targowisko).

Przypomnijmy, że w sierpniu w niejasnych okolicznościach z tym stanowiskiem pożegnał się Rafał Zimny, wieloletni prezes spółki i osoba odpowiedzialna za wiele znaczących inwestycji.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-10-30