Bus wjechał w zapory

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak bus wbił się w betonowe zapory znajdujące się przed mostem.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Jana Pawła II. Jadący bus marki Opel Vicaro z kierunku ulicy Bolesława Chrobrego wjechał w betonowe zapory, które zabezpieczają most przed wjazdem ciężkich pojazdów.

Uderzenie było tak silne, że przesuniętych zostało aż pięć szykan. Busem podróżowało siedem osób, pięcioro z nich – w wieku od 43 do 57 lat – wymagało hospitalizacji. Pomocy udzielili im policjanci, strażacy, a potem trafili pod opiekę ratowników medycznych. Łącznie przyjechały aż trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według ustaleń policji kierujący busem, mieszkaniec powiatu pilskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca był trzeźwy.

Na miejsce wezwano również służby drogowe, które zainstalowały zapory na swoich pierwotnych miejscach. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-10-07