Idzie załamanie pogody – będzie mocno wiać

W ciągu dnia nad nasz region dotrze gwałtowna zmiana pogody. Następstwem silnego wiatru oraz opadów deszczu będzie ochłodzenie.

Dyżurny synoptyk MeteoDozoru prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 28 km/h do 33 km/h, w porywach do 65 km/h. W centralnej części województwa porywy lokalnie mogą przekraczać 70km/h.
Wiatr z kierunku zachodniego w trakcie dnia będzie występował z opadami deszczu. Wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu. Szansę na wystąpienie zjawisk oceniane są jako bardzo wysokie.

Silny wiatr może powodować wiatrołomy, uszkodzenia linii energetycznych, straty materialne, zagrożenia, opóźnienia w transporcie komunikacyjnym (PKP).
Prosimy o zabezpieczenie przedmiotów, które znajdując się w obrębie naszych posesji i balkonów mogą zostać porwane przez wiatr.
Zalecamy w czasie godzin największej intensywności wiatru:
– nie parkować samochodów pod drzewami oraz większymi banerami reklamowymi
– na wypadek braku energii, naładować ówcześnie baterie w telefonach komórkowych oraz przenośnych urządzeniach
magazynujących (power bank)

ostrzega MeteoDozór

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-09-17