Zimny awansował do półfinału

Trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy do 23 lat w szwedzkim Gavle. Dziś biegł Tymoteusz Zimny, który zakwalifikował się do półfinału biegu na 400 metrów.

W 10. Mistrzostwach Europy U-23 Tymoteusz Zimny w swoim biegu kwalifikacyjnym na dystansie 400 metrów uzyskał wynik 47,16, co dało mu awans do jutrzejszego półfinału.

Bieg miałem pod kontrolą i mocno finiszowałem, było całkiem nieźle. Mam nadzieję, że zdobędę medal tak jak w Grosetto podczas Mistrzostw Europy do lat 20 trzy lata temu.

powiedział zaraz po biegu Tymek Zimny

Półfinał odbędzie się w piątek 12 lipca podczas popołudniowej sesji, drugiego dnia imprezy. Biegi zaplanowano na godzinę 16:55.

Zimny znalazł się również w składzie na sztafetę 4 x 400 metrów. Biało-Czerwoni pobiegną po medal w ostatnim dniu imprezy.

fot. PZLA

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-07-11