Andrei Kymach zwycięzcą międzynarodowego konkursu

Co tegoroczny zwycięzca The BBC Cardiff Singer of the World ma wspólnego z Wronkami? Okazuje się, że śpiewak po ukończeniu konserwatorium muzycznego pracował w Samsungu.

Ukraiński baryton Andrei Kymach został zwycięzcą tegorocznego konkursu The BBC Cardiff Singer of the World. Główną nagrodą było 20 000 funtów. Przykład śpiewaka pokazuje, że nie można się poddawać i warto podążać za marzeniami.

W finale Andrei Kymach zaprezentował utwory Rachmaninova, Bizeta i Donizzetiego. Do konkursu trafiło tylko 20 z 400 śpiewaków z całego świata. W ścisłym finale zaprezentowało się pięcioro z nich.

Relację możecie obejrzeć TUTAJ.

To spełnienie moich marzeń. Pamiętam, gdy w młodości oglądałem ten konkurs i nie mogłem wtedy przypuszczać, że uda mi się w nim kiedykolwiek wystąpić.

powiedział Andrei dla stacji BBC

Dzisiaj Andrei występuje na scenach operowych między innymi w Barcelonie i Londynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Finaliści konkursu, pierwszy z lewej Andrei Kymach, fot. Kirsten McTernan BBC

Fot. wyróżniające Kirsten McTernan BBC

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2019-07-09