Rezerwy Lecha z licencją grę mecze we Wronkach

Drugi zespół Lecha Poznań otrzymał licencję na występy we Wronkach w ramach rozgrywek drugiej ligi. Kolejorz został objęty nadzorem infrastrukturalnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby niebiesko-biali w dalszym ciągu rozgrywali swoje domowe spotkania na stadionie przy ulicy Leśnej.

W piątek Komisja ds. Licencji Klubowych zebrała się, by zdecydować o losach licencji dla klubów, które wywalczyły awans na zaplecze ekstraklasy oraz do drugiej ligi. Jak dotąd mowa była o sześciu takich drużynach. Chodziło odpowiednio o Olimpię Grudziądz, GKS Bełchatów i Radomiaka Radom, które zapewniły sobie udział na wyższym ze szczebli, a także Górnika Polkowice, Stal Rzeszów oraz rezerwy Lecha, które zwyciężały w swoich stawkach w trzeciej lidze. Wszystkim wymienionym przyznano licencje, ale każdy z nich został objęty co najmniej jednym rodzajem nadzoru.

W przypadku Kolejorza chodzi o ten infrastrukturalny. Komisja zezwoliła lechitom na rozgrywanie swoich ligowych meczów w trakcie przyszłej kampanii we Wronkach. Warunkiem ku temu było przedstawienie dokładnego planu przeprowadzenia wszelkich prac na obiekcie przy ulicy Leśnej. Jako że przedstawiciele Lecha wywiązali się ze swojego zadania i dostarczyli Komisji powyższe zestawienie, w piątek postanowiła ona przychylić się do ich wniosku licencyjnego.

Sezon w drugiej lidze rozpocznie się w weekend, 27-28 lipca. Do tej pory poznaliśmy siedemnastu uczestników tych rozgrywek. Ostatniego z nich, osiemnastego wyłoni rywalizacja w grupie I trzeciej ligi, która dobiegnie końca w sobotę, 22 czerwca.

via Adrian Gałuszka / Lech Poznań