Kręglarska Gala Superligi [FOTO]

Podsumowanie krajowych rozgrywek ligowych w kręglarstwie klasycznym miało miejsce w sobotę 23 marca na kręgielni we Wronkach.

Gracze z całej Polski zjechali się, by powalczyć o indywidualny puchar Superligi oraz odebrać nagrody za osiągnięcia zarówno indywidualne jak i drużynowe w całym sezonie ligowym.

Tego typu formuła oficjalnego wręczenia medali, pucharów i wyróżnień miała miejsce po raz pierwszy i można powiedzieć, że klub kręglarski Dziewiątka – Amica Wronki jest swego rodzaju prekursorem nowej tradycji, która w przyszłości będzie kontynuowana.

Superliga to co roku jedno z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu imprez kręglarskich. Najlepsze polskie drużyny żeńskie i męskie od września do marca biją się o miano najlepszej ekipy w kraju. W tym sezonie męska drużyna Dziewiątki do samego końca walczyła o tytuł mistrza Polski. Niestety ostatecznie musiała uznać wyższość klubu z Tarnowa Podgórnego.


Wicemistrzostwo Polski to też duży sukces, biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat drużyna zmieniła się diametralnie. Przede wszystkim została nieco odmłodzona oraz otrzymała zastrzyk doświadczenia w postaci dwóch zawodników od lat występujących w reprezentacji Polski. Wszystko to sprawia, że z optymizmem można patrzeć w przyszłość. Dodatkowo wynik ten pozwala naszej drużynie na wzięcie udziału w Klubowym Pucharze Europy, który odbędzie się w październiku tego roku w chorwackim Varaždin. Puchar jest też jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do ligi mistrzów.

Żeńska ekipa Dziewiątki natomiast nie zaliczy sezonu do udanych. Od początku borykała się z drobnymi problemami i ostatecznie zakończyła sezon na piątym miejscu. Jednak ostatnie mecze dały nadzieję, że w przyszłym sezonie, ta bardzo młoda i niedoświadczona jeszcze drużyna, powalczy o wyższe cele. Sama idea Gali Superligi przyjęła się wśród zawodników dobrze i było to dla większości ciekawe, i nieco inne doświadczenie. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że na stałe zagości w kalendarzu imprez kręglarskich.

Zdjęcia możecie obejrzeć pod tym linkiem.