Przed nami kolejna wietrzna noc

Noc z soboty na niedzielę nie będzie należeć do najspokojniejszych. Kolejny raz spodziewać się możemy silnych porywów wiatru.

Prędkość wiatru sięgająca 80km/h, opady deszczu oraz gradu, a nawet burze. Ostatnimi dniami pogoda nas nie rozpieszcza, dzisiejszej nocy również nie będzie.

Mimo że obecnie wiatr stracił na prędkości, to jego aktywność wzrośnie jeszcze dziś wieczorem i w nocy. Z obecnych danych wynika, że największych porywów wiatru dochodzących do 80-90km/h możemy spodziewać się w centralnej i południowej części wielkopolski. Jednak również w naszym regionie wiatr w porywach może przekraczać 70-80km/h. Dodatkowo będą występować opady deszczu, niewykluczone również burze, w których trakcie porywy wiatru mogą być najsilniejsze!

ostrzega MeteoDozór

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla naszego regionu wydał ostrzeżenie 2. stopnia. W treści komunikatu informują o możliwym wystąpieniu silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 80 km/h do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h z zachodu.