Wronieccy strażacy najaktywniejsi

Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce najczęściej wyjeżdżających do zdarzeń jednostek w Wielkopolsce.

W ubiegłym roku wronieccy strażacy zaangażowani byli w 282 akcje ratowniczo-gaśnicze. 65 razy udawali się do gaszenia pożarów, 8 wezwań okazało się fałszywych. 209 razy działali przy tzw. miejscowych zagrożeniach, czyli przy zdarzeniach będących wypadkami drogowymi, skutkami silnych wiatrów, ulewnych deszczów czy wspieraniem innych służb.

Tak duża liczba zdarzeń uplasowała jednostkę na trzecim miejscu wśród najczęściej wyjeżdżających ochotniczych straży pożarnych w województwie wielkopolskim.

OSP Wronki w tym zestawieniu ustępuje jedynie swoim kolegom z OSP Luboń, którzy uczestniczyli w 394 akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz OSP Swarzędz, zaangażowanych w niesienie pomocy 380 razy w ubiegłym roku.

Warto zauważyć, że dwie wyżej wymienione jednostki należą do aglomeracji Poznania. Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy naszego województwa powoduje, że ryzyko wystąpienia zagrożenia jest znacznie wyższe.

Oczywiście wroniecka jednostka jest najwyżej uplasowaną w tym zestawieniu OSP z naszego powiatu. Na 17. pozycji znajduje się OSP Pniewy ze 181 wyjazdami. Natomiast strażacy z sąsiedniego Sierakowa do zdarzeń angażowani byli 189 razy.

Wysokie wyszkolenie druhów i najnowocześniejszy sprzęt pozwalają strażakom efektywnie nieść pomoc, nie tylko na terenie naszej gminy, ale także powiatu.