Kuba wraca na polskie boiska

Jakub Błaszczykowski – jeden z najlepszych i najważniejszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej. Dziś wraca na boiska naszej rodzimej ligi.

Fanom piłki nożnej tej osoby nie trzeba przedstawiać. Jakub Błaszczykowski to ponad stukrotny reprezentant Polski w piłce nożnej. Jako jedyny nie zawiódł podczas EURO 2012 i był naszym najlepszym zawodnikiem w trakcie EURO 2016. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Borussii Dortmund i Wisły Kraków.

Niedawno w nietypowych okolicznościach powrócił do klubu spod Wawelu, stając się zawodnikiem i jednym z wybawicieli klubu przed bankructwem. Dla wielu Wiślaków jest legendą klubu, a dzięki jego postawie usłyszał o nim cały świat. Kuba niedawno podpisał kontrakt z Wisłą, gwarantujący mu najniższe możliwe zarobki – 500 zł netto. Jednak Błaszczykowski tę kwotę przeznaczy na zakup biletów na mecze dla wychowanków krakowskich domów dziecka.

Dziś Kuba wraca na polskie boiska, nie wiemy czy zdobędzie dziś swoją pierwszą bramkę po powrocie. Jednak wiemy, gdzie zaliczył inauguracyjne trafienie w lidze. Sytuacja miała miejsce 24 kwietnia 2005 roku we Wronkach…

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-02-11