Weekendowa opieka lekarska tylko dla wybranych

Niedawno na stronie Hejted: Wronki pojawiła się informacja sugerująca, że od minionego poniedziałku nie dla wszystkich wronczan dostępna będzie weekendowa opieka lekarska.

Według anonimowego autora wpisu: Od przyszłego tygodnia (28 stycznia – przyp.red.) wieczorynka będzie tylko dla pacjentów podlegających pod Czarnków. Popularnie nazywana wieczorynką, opieka lekarska oferowana przez czarnkowską przychodnię działała w soboty i w niedziele od godziny 8. do 20.

Zapytany o te doniesienia rzecznik prasowy Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie Łukasz Salamandra potwierdza informację. Dodał również, że na przyszły wtorek planowana jest konferencja prasowa z udziałem dyrektora szpitala Krzysztofa Wywrota w obiekcie czarnkowskiej przychodni we Wronkach.

Autor wpisu wywołał do tablicy burmistrza Wronek, poprosiliśmy Ratusz o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Jednak według rzecznika prasowego Tobiasza Chożalskiego: jedyną instytucją, która jest uprawniona do przekazywania informacji na temat działalności czarnowskiej Przychodni Rodzinnej jest Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

Chcieliśmy się również dowiedzieć, jakie zostaną podjęte kroki przez UMiG, aby poprawić we Wronkach dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu. Jednak na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

O dalszym rozwoju tej sprawy poinformujemy wkrótce.