Turniej minisiatkówki

W niedzielę 16 grudnia w hali sportowej na Polnej odbył się kolejny turniej minisiatkówki dla dziewcząt z klas IV (rocznik 2008 i mł.) zorganizowany wspólnie przez SP nr 3 i MUKS „Herbertus” Wronki.

W zawodach tzw. singlach siatkarskich wystąpiły dziewczynki z „Trójki”: Gabrysia Irzykowicz, Julka Śrama, Martyna Kurowska, Tosia Świderska, Lena Ogrodowczyk, Nadia Stromczyńska oraz Oliwia Starosta ze szkoły w Nowej Wsi i Dagmara Frankowska z „Jedynki”.Oprócz nich w turnieju grały również zaproszone młode siatkarki z Rokietnicy i Szamotuł. W pierwszej fazie zawodów rozgrywano mecze eliminacyjne w trzech grupach „każdy z każdym” na czas, po 6 minut każdy mecz. Po przerwie na posiłek (były pączki dla zawodniczek, herbata i kawa dla rodziców, opiekunów i sędziów) rozgrywano mecze w trzech grupach: złotej, srebrnej i brązowej również tym samym systemem.

Z wronieckich reprezentantek najlepiej spisały się Gabrysia Irzykowicz i Julka Śrama, które grały w złotej grupie; Gabi wywalczyła czwarte miejsce, a Julka szóste. W całym turnieju tryumfowały zawodniczki z UKS Szamotulanin: Anastazja Fricz, Maja Stachowiak i Nina Golon.

Wszystkie uczestniczki siatkarskich zmagań otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale w zależności od tego, w jakich grupach grały mecze finałowe, a najlepsze siatkarki zostały nagrodzone pucharami i upominkami. Nagrody młodziutkim siatkarkom wręczała pani dyrektor Dorota Babik wraz z Michałem Biedziakiem – wiceprezesem MUKS-u oraz Dawidem Obrempalskim – absolwentem wronieckiego gimnazjum, wychowankiem MUKS-u, siatkarzem grającym obecnie w I lidze siatkówki w klubie Gwardia Wrocław.

W sędziowaniu całego turnieju pomagali uczniowie SP nr 3 i starsi siatkarze „Herbertusa”: Amelia Taberska, Martyna Bajor, Krysia Runowska, Kacper Wylegała, Hubert Jęczmyszek, Weronika Śmigalska, Oliwia Gołąb, Julia Kuźniak i Patrycja Kapłon.’

Anna i Leszek Biedziakowie