Świąteczne dekoracje Wiolety Kelly

Jak udekorować dom na święta? Swoimi sposobami na świąteczną atmosferę w domu podzieliła się z nami Wioleta Kelly, wronczanka, obecnie mieszkająca w Irlandii.

Pasją Wiolety są wnętrza, sprawia, że pokoje w domach zyskują drugie życie i niesamowitą atmosferę. Jej dom i wystrój wnętrza pojawiły się w czasopismach irlandzkich „Irish Country Magazine” oraz „House and Home”. Dzisiaj, specjalnie dla portalu mojeWronki, Wioleta Kelly pisze o tym, jak sprawić, by w naszych domach można było poczuć świąteczną atmosferę.

W salonie spędzamy większość naszego wolnego czasu. Warto zadbać o to, abyśmy czuli się w nim zrelaksowani, spokojni i aby było nam wygodnie, zwłaszcza teraz, gdy wieczory się wydłużyły i święta nadchodzą wielkimi krokami.

Jak sprawić, aby nasz duży pokój stał się przytulniejszy? Sekret tkwi w teksturach i w prawidłowym oświetleniu. Wszystko, czego dotykamy i czym jesteśmy otoczeni ma jakąś teksturę. Miękkość wełnianego koca, chropowata powierzchnia kamienia, gładkość szklanego wazonu. Dostrzegamy je nie tylko dotykiem ale i wzrokiem, a ponieważ oba zmysły są ze sobą ściśle powiązane tekstury pomagają nam nie tylko upiększyć wnętrze, ale i wpłynąć na to, jak się w nim czujemy. Pokoje udekorowane chropowatymi teksturami, jak na przykład rattanowym lub sizalowym dywanem, cegłą lub kamieniem zawsze będą wyglądać na cieplejsze od tych urządzonych skórzaną sofą, metalem i szkłem. Najskuteczniejszą metodą dekorowania wnętrz teksturami jest ich mieszanie. Jeśli mamy skórzaną sofę warto ją wizualnie ocieplić dywanem shaggy. Ceglana ściana polubi obecność metalowych latarenek, a drewniane dodatki dobrze się poczują w sąsiedztwie szkła.

Czy wiecie, co lubię najbardziej w zimie? Mamy więcej czau na robótki ręczne! Poszukajmy starych wełnianych swetrów. Z łatwością zamienimy je na nowe powłoczki na poduszki. Szukajcie jednokolorowych swetrów w naturalnych kolorach, na przykład kremowych, szarych lub białych. Podczas spaceru możemy zerwać kilka gałązek świerku i zrobić z nich urocze stroiki na drzwi. Papierowe torebki na kanapki w ciągu kilku minut zamienimy w papierowe gwiazdy, które pięknie będą się prezentowały w oknie. Tekstury użyte w naszych wnętrzach w zimowym sezonie będą się prezentowały jeszcze lepiej, jeśli będą w naturalnych i neutralnych kolorach: beżach, brązach, szarościach i bieli. Nasza choinka będzie wyglądała cudownie w takim otoczeniu!

Kolejnym ważnym punktem podczas dekoracji domu na święta jest jego prawidłowe oświetlenie. Każde wnętrze powinno mieć co najmniej trzy różne źródła światła na trzech różnych poziomach. Lampy stołowe, lampy stojące lub ścienne i oświetlenie sufitowe. Dzięki tak dobranemu oświetleniu salon stanie się bardziej funkcjonalny i wygodny. W zależności od potrzeb z łatwością zmienimy natężenie oświetlenia. Zimą, podczas relaksu, szczególnie potrzebujemy rozproszonego, delikatnego światła. Piękne i niedrogie lampy znajdziemy w lokalnych sklepach meblowych, w Ikea lub na Allegro. Idealnym uzupełnieniem salonu w okresie świątecznym będą sznury lampek ledowych, świeczki i latarenki. Są stosunkowo niedrogie, a dodadzą magii każdemu pokojowi. Ja osobiście jestem ich ogromną zwolenniczką. Czy wiedzieliście, że nigdy się dobrze nie zrelaksujecie przy mocnym, sufitowym oświetleniu? Uwielbiam odprężyć się wieczorami pod ciepłym wełnianym kocem, gdy w kominku pali się ogień, migają świeczki, a w pokoju jedynym oświetleniem jest kilka lamp stołowych. Zima jest do tego wprost stworzona!

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć naszego domu. Tutaj królują tekstury, biele, beże i szarości. Jest to idealne tło do innych dekoracji. Gorąco je polecam!

Więcej inspiracji od Wioletty Kelly znajdziecie TUTAJ i TUTAJ. Zachęcamy do śledzenia jej strony Abbeyfeale Interior Design.