Związki zawodowe SW porozumiały się z Ministrem

Kończy się akcja protestacyjna Służby Więziennej. Dziś doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu wystosowanego przez NSZZFiGW.W dniu 19.11.2018 r. odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro i wiceministra Patryka Jakiego z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa na czele z Przewodniczącym Zarządu Głównego kolegą Czesławem Tułą.

Związek Zawodowy reprezentowali również Jarosław Ćmiel, Paweł Altwasser i Bolesław Groński. W trakcie spotkania podpisano porozumienie wypracowane w dniach 14-15.11.2018 r. przez zespół powołany przez Pana Ministra Zbigniewa Ziobro do spraw zdiagnozowania problemów i rozpatrzenia postulatów dotyczących SW zgłoszonych przez Związki Zawodowe.

Podpisanie tego porozumienia kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez Związek Zawodowy.

Pragnę podziękować w imieniu Zarządu Głównego tym wszystkim, którzy aktywnie i czynnie wspierali działania Naszego Związku. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i determinacji mogliśmy zakończyć akcję protestacyjną podpisaniem korzystnego dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników porozumienia, a wszystkim tym, którzy w czasie naszej akcji protestacyjnej poczuli się zmęczeni i udali się na zwolnienie lekarskie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Mam nadzieję, że porozumienie w dużej mierze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom funkcjonariuszy i pracowników. Z dużą satysfakcją podkreślam, że reguluje znacznie szersze spektrum problemów niż porozumienie innych służb mundurowych z ministrem MSWiA.

Zgodnie z oświadczeniem strony służbowej istnieje duże prawdopodobieństwo na wypłacenie podwyżek już w miesiącu styczniu 2019 r.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW
Czesław Tuła

Treść porozumienia znajduje się na stronie NZSSFiGW.

Zapytaliśmy również wronieckich funkcjonariuszy, jak zapatrują się na efekty dzisiejszego porozumienia. Oczekujemy na odpowiedź. Jeśli wśród naszych Czytelników są osoby, które chciałyby się podzielić swoją opinią na temat pracy w Służbie Więziennej, prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.