W nowej bibliotece jak w domu

Biblioteka Publiczna we Wronkach zyskała zupełnie nowe oblicze. Twórcy koncepcji zmian chcieli, aby każdy w bibliotece mógł się poczuć jak w domu.

W czasie oficjalnego otwarcia wyremontowanej biblioteki przekonaliśmy się, jak wielki potencjał krył się w tym miejscu. Dziś dzięki pracy i pomysłom zaangażowanych osób, miejsce ma szansę stać się kultowym. Wystrój wnętrza zachęca do spędzania wielu godzin na czytaniu i rozmowach. Nie będzie dla nas zaskoczeniem, jeśli od teraz bibliotekę będzie się wybierać jako miejsce do pracy, spotkań z przyjaciółmi czy nawet randek.Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski oraz zastępca burmistrza Robert Dorna. Dyrektor WOK-u skierował słowa do włodarzy miasta, mając nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się nowe miejsce na bibliotekę, gdzie będzie można rozwinąć skrzydła. Podkreślił, że pracownicy mogą i chcą się angażować, a reszta zależy od władz miasta. Burmistrz Dorna przywołał słowa prof. Tadeusza Witczaka, który mówił do swoich studentów: książka ma taką wartość, że jeśli widzicie, że jest źle traktowana, macie ją prawo nawet ukraść, żeby zapewnić jej godne życie. Tym bardziej należy się cieszyć, że książki we wronieckiej bibliotece z pewnością będą dobrze traktowane. Co więcej, będą wypożyczane, czytane, przeglądane i to chyba jest najlepsze traktowanie książki.

Weronika Świniarska przedstawiła fotografie z czasu trwania remontu i zmiany, jakie następowały z każdym dniem. Następnie Karolina Matuszewska podziękowała za zaangażowanie wolontariuszom. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Wiktoria Batura, Liliana Budniok, Aleksandra Ginalska, Julia Dębowska, Mikołaj Matysiak, Natalia Peksa, Zuzanna Rożniata, Franciszek Kurowski, Kacper Krupka, Igor Chojan, Maria Szeląg, Wiktoria Siwińska, Dominika Kulupa, Krystyna Runowska, Zuzanna Dopierała, Martyna Bajor, Zofia Dominiczak, Ksawery Matuszewski, Weronika Poniewska, Karolina Głowniak-Poniewska, Sabina Jasińska, Krzysztof Kwita, Dominik Andrzejewski.

Dzięki zaangażowaniu pracowników biblioteki i wolontariuszy mieszkańcy mogą cieszyć się piękną przestrzenią i domową atmosferą. Koncepcja nowej świątyni książek została przygotowana tak, aby każdy miał ochotę spędzać w niej swój wolny czas, pracować, a także spotykać się z przyjaciółmi. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w remont i życzymy, aby nowa przestrzeń była inspiracją dla czytelników do poznawania świata ukrytego w słowach.