Budimex się wycofuje – co z obwodnicą?

Tygodnik Gazeta Szamotulska ustalił, że wykonawca obwodnicy Wronek – firma Budimex wycofała się z realizacji inwestycji.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich potwierdza doniesienia TGSz, jak powiedziała portalowi mojeWronki.pl Paulina Jęczmionka-Majchrzak, formalnie umowa nie jest jeszcze rozwiązana, trwają ustalenia warunków rozwiązania umowy.O możliwym wycofaniu się z firmy Budimex mówiło się we Wronkach już od kilku miesięcy. We wrześniu zapytaliśmy przedsiębiorstwo, czy biorą pod uwagę taką ewentualność, wtedy zapewniano, że Budimex swoje inwestycje realizuje i robi to w terminie.

Zamierzamy zrealizować tą inwestycję i zrobić to w terminie. Wszystkie surowce jak i ludzie oraz sprzęt są przygotowani do rozpoczęcia prac budowlanych. Budimex jest wykonawcą, który przede wszystkim dotrzymuje słowa w relacjach z inwestorem. W pierwszej kolejności stawiamy interes inwestora i pewność realizacji kontraktu. Chcemy jak najszybciej zacząć budowę. Budimex realizuje w tej chwili w całej Polsce jako generalny wykonawca ponad 300 kontraktów budowlanych, w tym wiele ważnych inwestycji drogowych jak autostradę A1, czy drogi ekspresowe S17, S7, S14, S6 czy S3.odpowiadał wówczas Michał Wrzosek rzecznik prasowy spółki