Mieszkańcy wywalczyli remont drogi

Dzięki determinacji i zaangażowaniu mieszkańców oraz radnego Jarosława Mikołajczaka rozpoczęto remont drogi między Szklarnią a Popowem.

Na początku roku informowaliśmy o tym, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich nie planuje modernizacji drogi wojewódzkiej nr 150 między Szklarnią a Popowem. Zarządca jednocześnie stwierdził, że wykonywane będą jedynie remonty cząstkowe.

Mieszkańcy oraz użytkownicy tej trasy wiedzieli, jak bardzo potrzebny jest jej remont. Zniszczone pobocza, dziura na dziurze, problemy ze stabilnością podczas jazdy czy nawet uszkodzenia pojazdów. To codzienność, z jaką muszą zmagać się kierowcy, którzy chcą jechać do Popowa. Na szczęście choć trochę będzie lepiej.Dzięki zakładom pracy i mieszkańcom, którzy podpisali się pod petycją do Marszałka Województwa Wielkopolskiego rozpoczęto remont drogi wojewódzkiej nr 150 Szklarnia – Popowo. Dziękujemy WZDW i Marszałkowi za pozytywne rozpatrzenie prośby.napisał radny Jarosław Mikołajczak

Jak informuje Jarosław Mikołajczak, w bieżącym roku jest planowany remont odcinka o długości 1,5 km za kwotę pół miliona złotych. Gratulujemy sukcesu wszystkim zaangażowanym w petycję.

W planach na najbliższy czas Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest bieżąca konserwacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 186 Kwilcz-Wróblewo-Dobrojewo. Prace mają potrwać do września.