Wybuch gazu na Dworcowej

Dwie osoby trafiły do szpitala w związku z pożarem jaki miał miejsce w poniedziałek przy ulicy Dworcowej. W jednym z mieszkań doszło do eksplozji butli z gazem.

Podczas prac remontowych w jednym z mieszkań z nieustalonych przyczyn doszło do rozszczelnienia a w konsekwencji do wybuchu butli z gazem. Eksplozja słyszalna była w pobliskim komisariacie, policjanci natychmiast ruszyli do pomocy. Z kamienicy ewakuowano dziewięcioro mieszkańców, część z nich opuściła lokal przed przybyciem służb.

Policjanci sprawdzili czy jeszcze ktoś nie pozostał w kamienicy. Z budynku ewakuowano w sumie 6 osób. Funkcjonariusze pomogli w wyjściu z kamienicy jednej z mieszkanek, która miała trudności z opuszczeniem swojego domu przez silne zadymienie. Po ewakuacji mieszkańców mundurowi raz jeszcze sprawdzili czy ktoś nie pozostał w swoim domu i nie potrzebował pomocy.informuje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły
Dwie osoby z nich trafiło pod opiekę funkcjonariuszy a następnie ratowników medycznych, które przetransportowało poszkodowanych do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Płomienie wydobywające się z mieszkania sięgały dachu. Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Wodę podawano z zewnątrz, aby języki ognia nie sięgały elewacji budynku oraz drewnianej konstrukcji dachu. Kolejni strażacy wyposażeni w aparaty chroniące drogi oddechowe weszli do płonącego mieszkania. Upewnili się, że w środku nie ma żadnych osób. Akcję utrudniał gęsty dym, a także wysoka temperatura.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz lokalizacji innych źródeł ognia. W tym celu strażacy musieli dokonać rozbiórki elementów mieszkania. W pożarze całkowitemu zniszczeniu uległo jedno pomieszczenie oraz w znacznym stopniu kolejne. Lokal w tej chwili nie nadaje się do zamieszkania. Policja ustala przyczyny pożaru. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca pożaru w celu zabezpieczenia niezbędnych materiałów dowodowych.

Wronieccy kryminalni prowadzą postępowanie w sprawie narażenia mieszkańców kamienicy na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia są wyjaśniane w ramach niniejszego dochodzenia.podaje oficer prasowa szamotulskiej policji

Obecny na miejscu zdarzenia burmistrz Mirosław Wieczór, za pośrednictwem Facebooka poinformował o możliwości pomocy pogorzelcom. Rodzinie, której spłonęło mieszkanie, można pomóc na dwa sposoby:
– materialnie za pośrednictwem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (nr telefonu 661 461 062),
– finansowo za pośrednictwem Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” (nr konta 21 8961 00020000 0000 2756 0001 z dopiskiem „Dla pogorzelców”).

fot. PSP Szamotuły