Muzyczny parowóz przejedzie przez Wronki

W sobotę w trasę wyrusza Blues Express, muzyczny pociąg wyjątkowo przejedzie przez Wronki.

W związku z remontem linii kolejowej Poznań-Piła, trasa Blues Expressu wyjątkowo wiedzie przez Wronki. Blues Express to jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący bluesa z koleją. Od ponad dwudziestu lat najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę ale przede wszystkim promocję muzyki bluesowej.

Niestety muzyczny parowóz we Wronkach będzie tylko przejazdem. Skład wyruszy z Poznania o godzinie 12:38 i kierować będzie się do Krzyża, gdzie dojechać ma o 14:26. Na stacji Wronki nie wyklucza się jednak postoju technicznego, na przykład na smarowanie lub inne kwestie techniczne.Jednak w takim wypadku pociąg spędziłby we Wronkach ledwie kilka minut. Jeśli na trasie obędzie się bez opóźnień to Blue Express na wroniecki dworzec powinien wjechać około godziny 13:20 (50-55 minut od zaplanowanego startu z Poznania, który zaplanowano na godzinę 12:38). Aktualizacja. Wjazd do Wronek zaplanowano na 13:43.

Na dworcach zagrają:
– STARA SZKOŁA – Dworzec Letni w Poznaniu
– BLUESKA BLUES BAND – Krzyż
– BLUES JUNKERS – Trzcianka
– TORTILLA – Piła
– CHERRIES IN SKI – Krajenka
– MOSCOW BEATBALLS – Złotów
– HIGHWAY – Zakrzewo

Parowóz wracać będzie w niedzielę. Do Wronek zawita o godzinie 7:19 rano. Więcej informacji o rozkładzie jazdy – tutaj. Natomiast o samym festiwalu – tutaj.

Informacje otrzymaliśmy od naszych Czytelników – Sebastiana i Jakuba. Dziękujemy!