Mundurowi mundurowym [FOTO]

Policjanci, funkcjonariusz Zakładu Karnego oraz strażacy wspólnie, ramię w ramię, wzięli udział w sztafecie Mundur na Rowerze. Celem tej akcji charytatywnej jest pomoc policjantowi i strażakowi, którzy zostali poszkodowani podczas akcji w Łodzi.

Akcja polega na rowerowym rajdzie sztafetowym, „pałeczką” są tutaj specjalne bransolety, którzy uczestnicy rajdu przekazują następnej ekipie. Podzielona na etapy trasa wiedzie przez całą Polskę. Rozpoczęła się w Białymstoku, a zakończy w Łodzi. Wszystko po to, aby nieść pomoc kolegom i koleżankom w potrzebie.

W tym roku akcja poświęcona została policjantowi oraz strażakowi, którzy ulegli wypadkowi podczas akcji na łódzkich Bałutach. Pod koniec 2017 roku w jednym z mieszkań nastąpił wybuch. Wezwani do pomocy kobiecie policjanci i strażacy weszli do mieszkania poszkodowanej i udzielili jej pomocy. W trakcie działań eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów. Funkcjonariusze doznali poważnych urazów i potrzebna jest im pomoc. Ranna w zdarzeniu policjantka dochodzi do zdrowia, zrzekła się pomocy na rzecz rannych kolegów, którzy w jej opinii bardziej będą potrzebowali środków pieniężnych.
Grupa „Mundur na rowerze” jednogłośnie podjęła decyzję o zebraniu środków na leczenie i rehabilitację poszkodowanych. Suma zebranych środków po dokładniejszych uzgodnieniach zostanie podzielona na obu poszkodowanych po równo. We współpracy z Fundacją Mała Straż z Łodzi udało się objąć opieką fundacji obu rannych. Na ten cel został uruchomiony rachunek bankowy 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018. W trakcie akcji można zakupić koszulki, bransolety, naklejki i inne gadżety, z których będzie przekazywany ustalony procent na cel akcji. Więcej informacji na stronie internetowej akcji Mundur na Rowerze.

Mundurowi z powiatu szamotulskiego ruszyli w niedzielę 3 czerwca spod Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Ich pasją jest jazda na rowerze, więc możliwość niesienia pomocy poprzez wykorzystanie swojego hobby nie mogła zostać przez nich odrzucona. Peleton tworzyli: funkcjonariusze szamotulskiej drogówki sierż. Marcin Wójcik oraz st. sierż. Andrzej Firlet, dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach ppłk Krzysztof Kaczmarek, a także dh Szymon Skowroński z OSP Wronki. Rowerzyści w asyście strażaków z OSP Przecław przemierzyli drogę do Wronek, gdzie dołączyli kolejni wronieccy strażacy: dh Tomasz Cisler, dh Maciej Dziudziel oraz dh Jan Kalinowski. Dalszą drogę mundurowych w kierunku Sierakowa zabezpieczali strażacy z Wronek.

Przejazd nietypowego peletonu wzbudził zainteresowanie mieszkańców, którzy z zaciekawieniem przyglądali się rowerzystom. Szczególnie, gdy cała grupa wjechała do Sierakowa przy akompaniamencie hitu zespołu Queen – We are the Champions.