Imprezy za miedzą – Szamotuły i Pniewy

Długi weekend w pełni, a za miedzą trwają Dni Szamotuł oraz Pniew. Chętnych informujemy o imprezach związanych ze świętami tych miast.

Informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym podczas trwania Dni Szamotuł, a poniżej prezentujemy plakaty z harmonogramem imprez.

W związku z Dniami Szamotuł w dniach 2-3 czerwca 2018 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu w mieście. Imprezy związane z obchodami będą odbywać się na Rynku oraz Parku Zamkowym w Szamotułach. W związku z powyższym w dniach od 2 czerwca 2018 r. godz. 5.00 do dnia 3 czerwca 2018 r. godz. 24.00 centrum miasta zostanie zamknięte dla ruchu kołowego.

Zamknięcie nastąpi na następujących ulicach dojazdowych do Rynku:
– ul. Dworcowa przy poczcie,
– ul. Poznańska przy galerii Inbag,
– ul. Wroniecka przy skrzyżowaniu z Pl. Sienkiewicza i ul. Szczuczyńską,

W okresie tym będzie też obowiązywał zakaz postoju samochodów na Rynku oraz na ulicach: Ratuszowej, Dworcowej (na odcinku od kina Halszka do Rynku), Wronieckiej, Braci Czeskich, Sukienniczej, Średniej i Rynkowej, Szczuczyńskiej (na odcinku od ul. Wronieckiej do ul. Zamkowej), Kościelnej (odcinek od ul. Kapłańskiej do B. Czeskich).
Objazdy będą odpowiednio oznakowane. Do postoju samochodów osobowych zostaną wyznaczone parkingi:

– parking przy Bazylice Mniejszej
– parking przy Targowisku Miejskim
– przy ul. Młyńskiej
– przy ul. Dworcowej (za Domem Handlowym)

Zostanie zapewniony dojazd do szpitala od strony ul. Poznańskiej. W tym celu na okres zamknięcia ul. Sukiennicza będzie ulicą dwukierunkową. Postój taksówek zostanie przeniesiony na ul. Ratuszową i odpowiednio oznakowany.
Przystanek autobusowy z Rynku zostanie przeniesiony na ul. Szczuczyńską w rejonie zatoki parkingowej przy Pl. Sienkiewicza.

Mieszkańców, mających garaże oraz parkujących na Rynku, proszę o ograniczenie korzystania z pojazdów samochodowych w w/w okresie oraz usunięcie pojazdów z Rynku.

Proszę właścicieli punktów handlowych, znajdujących się w zamkniętej strefie, o dostawę zaopatrzenia do sklepów do godz. 10.00 w sobotę 2 czerwca 2018 r.

Zabrania się spożywania napojów alkoholowych poza miejscami do tego wyznaczonymi.