Jeden bilet na przejazd pociągiem

W ramach Pakietu Podróżnika, korzystający z przejazdów pociągami należącymi do Intercity, Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich, będą mogli odbyć podróż, kupując jeden bilet na transport składami różnych przewoźników.

– Wracamy do sprawdzonych modeli. Ta informacja jest jednym z kolejnych elementów odwracania sytuacji, w której pasażerowie muszą być znawcami struktury kolei, wiedzieć, gdzie jedzie dany pociąg, kto jest jego właścicielem, jaki bilet, w której kasie trzeba kupić – mówił w Poznaniu wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
Dotychczas pasażer, który odbywając podróż korzystał z usług kilku przewoźników, na przejazd każdym z pociągów musiał zakupić osobny blankiet. Po zmianach obowiązywać będzie jeden bilet. Umożliwi to również zakup biletu na odbycie całej podróży w jednym okienku kasowym, jak również online za pośrednictwem strony blikom.pl. W ten sposób pasażerowie zaoszczędzą czas, jak również pieniądze.

– Koszt biletów zostaje bez zmian. Natomiast dzięki temu zamiast kupować np. dwa bilety ze Zbąszynka do Poznania i z Poznania do Warszawy, pasażer będzie mógł pojechać na jednym blankiecie – mówi Krzysztof Ryfa, dyrektor Pionu Finansowo-Handlowego.