Arkady Fiedler przyjedzie do Wronek

Jednym z gości Pikniku Ekologicznego będzie Arkady Fiedler, który dopiero co wrócił z podróży po Afryce – samochodem elektrycznym.

Arkady Fiedler jest znany ze swoich nietypowych wojaży, odbył między innymi dwie specyficzne wyprawy po kontynencie afrykańskim. W zeszłym roku pokonał Czarny Ląd jadąc Fiatem 126p. Natomiast w zeszłym miesiącu wrócił z podobnej podróży, tym razem jednak przejechał Afrykę samochodem elektrycznym. Jest jedyną na świecie osobą, której ta sztuka się udała. Trasa wiodła od Republiki Południowej Afryki przez zachodnie wybrzeże kontynentu, aż do Maroka.
Podróżnik potwierdził swoją obecność podczas Pikniku Ekologicznego. Przyjedzie do Wronek elektrycznym nissanem leaf, którym niedawno wrócił z Afryki. Będzie okazja do wspólnej dyskusji, zdjęcia oraz wysłuchania wspomnień z niedawnych wojaży. Więcej o podróżach Arkadego Fiedlera możecie znaleźć na jego stronie.

Arkady Paweł Fiedler jest wnukiem Arkadego Adama Fiedlera – innego znanego podróżnika, a także pisarza, prozaika i żołnierza. Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest książka „Dywizjon 303”, która opisuje bohaterską walkę najlepszych lotników w czasie Bitwy o Anglię. Dziad Arkadego Pawła również podróżował po Afryce. Jest patronem Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.

fot. Arkady Fiedler – PoDrodze