Wronczanin ofiarą internetowego oszusta

Podczas zakupów w Internecie powinniśmy zachować ostrożność. O nieuczciwości niektórych sprzedawców mógł się ostatnio przekonać jeden z mieszkańców Wronek. Policja wyjaśnia sprawę oszustwa.

Wielu z nas bardzo często jako sposób zakupu wybiera drogę internetową. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców.

W ostatnim czasie mógł się o tym przekonać mieszkaniec Wronek. W dniu 9 kwietnia br. mężczyzna zgłosił wronieckim policjantom, że został oszukany. Wronczanin zamówił zegarek na jednym ze znanych portali internetowych. Za zakupiony zegarek przelał na konto sprawcy 1700 zł. Po wpłacie pieniędzy za zamówiony towar, kontakt ze sprzedającym urwał się. Sprawę wyjaśniają policjanci z Wronek.
Tego typu zdarzenia powtarzają się co jakiś czas. Dlatego podczas internetowych zakupów powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Warto dokładnie sprawdzić opinie na temat sprzedającego. Naszą uwagę powinna również zwrócić zbyt niska cena. Warto również sprawdzić od kiedy sprzedający korzysta z konta i ile osób skorzystało z jego ofert. Nasze podejrzenia powinien również wzbudzić sprzedający, który nie daje możliwości zapłaty za zakupy w opcji za pobraniem.

Po dokonanych zakupach nie powinniśmy kasować korespondencji ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem, który będzie można wykorzystać w sprawie.

via mł.asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły