„Tutaj bardziej praca szuka pracownika” – Prezydent odwiedził Szamotuły

Mimo deszczowej aury, w spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyło kilkaset osób. Głowa państwa w wystąpieniu odniosła się do kwestii gospodarki w naszym regionie.

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Szamotułach odniósł się do przygotowywanych ustaw wspierających rodziny oraz obniżających ZUS i podatek CIT dla małych firm. Jak powiedział, bardzo chciałby podpisać te ustawy. Odniósł się także do sytuacji naszego regionu. Mimo że słowa wypowiedziano w Szamotułach, swoje największe odniesienie mają do Wronek.

Pan starosta i pan burmistrz potwierdzili w zasadzie to, co ja powiedziałem, że tutaj bardziej praca szuka pracownika, niż pracownik pracy. To jest bardzo korzystne, ale ja chciałbym jeszcze jednego. Chciałbym, aby płace w Polsce wzrastały. Chciałbym, aby to prowadziło do wzrostu jakości życia każdej przeciętnej polskiej rodziny. Na tym mi ogromnie zależy. A w pierwszej kolejności są to rodziny, które wychowują dzieci, bo my potrzebujemy młodzieży, potrzebujemy następnych pokoleń.przekonywał Andrzej Duda

Podczas spotkania, część zgromadzonych zaczęła skandować: „konstytucja, konstytucja”. Prezydent zachęcał mieszkańców Szamotuł do wzięcia udziału w referendum, które ma się odbyć jeszcze w tym roku. Polska potrzebuje dobrej konstytucji, wierzę, że taka konstytucja powstanie i mam nadzieję, że będzie to konstytucja taka, jakiej państwo będziecie chcieli, i że odpowiecie państwo na to, jakiej konstytucji chcecie jeszcze w tym roku w referendum, które będzie wskazywało kierunki, w jakich powinna iść polska konstytucja. – przemawiał Andrzej Duda.

Mimo ulewnego deszczu, w spotkaniu w Zamku Górków uczestniczyło około 300 osób. Wcześniej Prezydent złożył kwiaty, oddając hołd Powstańcom Wielkopolskim. Apelował do zebranych, aby pamiętali o bohaterach. Jak podaje Radio Poznań: wtedy grupa osób z białymi różami w dłoniach zaczęła krzyczeć „Lech Wałęsa”. Wcześniej inni zgromadzeni krzyczeli „Andrzej Duda”.

via Radio Poznań
fot. Kancelaria Prezydenta RP