Marek Regdosz najlepszy w Wielkopolsce!

Marek Regdosz reprezentujący powiat szamotulski i gminę Wronki na wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajął I miejsce i pojedzie reprezentować Wielkopolskę na szczeblu ogólnokrajowym.

Marek Regdosz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej we Wronkach obronił tytuł osoby dysponującej największą wiedzą z zakresu pożarnictwa w Wielkopolsce wywalczony przed rokiem i ponownie weźmie udział w ogólnopolskim etapie turnieju.

W odbywającym się w Borku Wielkopolskim szczeblu wojewódzkim OTWP, Marek zajął trzecie miejsce w eliminacjach pisemnych, co pozwoliło mu awansować do etapu ustnego, tam uzyskał wystarczającą ilość punktów, aby zakwalifikować się do etapu ogólnokrajowego.
Przed rokiem młody wronczanin zajął wysokie, szóste miejsce w kategorii gimnazjalistów. Mimo bycia w najlepszej szóstce w kraju, ten wynik go nie satysfakcjonował i w tym roku ambicją Marka jest jeszcze lepszy wynik.

Eliminacje na szczeblu centralnym odbywać się będą na początku czerwca w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Opiekunem przygotowującym Marka Regdosza do zawodów jest Patrycja Wilińska z OSP Wronki.

fot. ZOSP RP w Poznaniu / Stefan Kaszkowiak