Co z parkowaniem podczas majówki?

Od 1 do 3 maja wjazd samochodem na teren Olszynek nie będzie możliwy. Zapytaliśmy Wroniecki Ośrodek Kultury, czy przewidział dodatkowe miejsca parkingowe dla uczestników wydarzeń w Olszynkach.

Koncert tak popularnego wykonawcy jak Zenek Martyniuk może okazać się prawdziwym testem dla możliwości parkingowych naszego miasta. Pamiętamy, jak co roku podczas Dni Wronek, kierowcy parkowali na chodniku wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Wszelkie możliwe parkingi również były zapełnione, a niektórzy kierowcy parkowanie wywindowali do rangi sztuki, zostawiając swoje pojazdy w różnych dziwnych miejscach.
Każdego roku w trakcie koncertów odbywających się w ramach Dni Wronek czy w tym roku w ramach majówki, Wronki borykają się z problemem braku odpowiednio dużej ilości miejsc parkingowych dla widzów. Podczas koncertu Zenka Martyniuka może być jeszcze ciężej. Zapytaliśmy WOK, czy będzie organizował dodatkowe strefy parkowania i czy takowe będą w jakiś sposób oznaczone.

Wroniecki Ośrodek Kultury kilka dni temu opublikował informację o braku możliwości przyjazdu do Olszynek samochodem, a także zalecił mieszkańcom korzystanie z oddalonych parkingów bądź przyjście pieszo na koncert. Jednocześnie zwróciliśmy się o otwarcie parkingów do firmy Amica.odpowiada WOK

fot. Pixabay