Wronieccy warcabiści z kolejnymi sukcesami

17 marca w Poznaniu odbył się finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Warcabach Klasycznych. W turnieju udział wzięło około 120 najlepszych warcabistów z całej Wielkopolski.

Powiat Szamotulski reprezentowała najlepsza czwórka chłopców i dziewczynek z rozegranych 27 lutego Mistrzostw Szkół Powiatu Szamotulskiego:

dziewczynki
Aleksandra Skobel SP nr 1 Wronki
Zuzanna Jędrzejczak SP Nowa Wieś
Julia Jeziorna SP Nowa Wieś
Róża Szwak SP Chojno
chłopcy
Paweł Szwak SP Chojno
Jędrzej Sznajdrowski SP Chojno
Filip Maślona SP nr 2 Wronki
Jakub Jaworski SP Chojno

W kategorii dziewczynek świetne zawody rozegrała Aleksandra Skobel zajmując 3 miejsce. 10 miejsce zajęła najmłodsza reprezentantka powiatu szamotulskiego dziewięcioletnia Róża Szwak. Dobre miejsca zajęły uczennice SP w Nowej Wsi Julia Jeziorna 17 miejsce i Zuzanna Jędrzejczak miejsce 20.

Dzielnie walczyli z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami w kategorii chłopców: Jędrzej Sznajdrowski 17 miejsce, Paweł Szwak 28 miejsce, Filip Maślona 32 miejsce, Jakub Jaworski 54 miejsce.

Występ reprezentacji naszego powiatu należy uznać za udany. Wszyscy zawodnicy to uczniowie szkół podstawowych z gminy Wronki, głównie z klas trzecich i czwartych. Bezapelacyjnym sukcesem jest 3 miejsce Aleksandry Skobel.

Opiekunami byli nauczyciele: Paweł Hibner i Lucyna Nowaczyk. Gratulacje dla zawodników, opiekunów i dyrekcji szkół.

via LUKS „Gry Logiczne” we Wronkach