Zapowiadają wyjątkowe Dni Szamotuł

Cztery sceniczne gwiazdy i wiele innych atrakcji zaplanował Szamotulski Ośrodek Kultury na tegoroczne Dni Szamotuł. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.

Dotychczasowa – dwudniowa formuła Dni Szamotuł w tym roku zmienia się w trzydniową.
W piątek jest 1 czerwca, więc nie można było przejść obojętnie wobec takiej daty. Tego dnia wieczorem w Parku Zamkowym zorganizujemy specjalnie z okazji Dnia Dziecka koncert Arki Noego – zapowiada Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Taką atrakcją dla całych rodzin rozpoczną się tegoroczne Dni Szamotuł. Organizatorzy zapowiadają kolejny ukłon w stronę dzieci – będzie nim koncert Majki Jeżowskiej z zespołem, który odbędzie się 2 czerwca na dużej scenie na Rynku. Tego samego dnia wieczorem zaplanowano wystąpienie gwiazdy disco polo. Zespół „Piękni i Młodzi” to obecnie obok Zenona Martyniuka z Akcent najbardziej topowy zespół z tego nurtu.
W niedzielę 3 czerwca gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej. Od kilku lat grupa nieustannie dostarcza słuchaczom piosenki cieszące się niegasnącą popularnością zarówno w rozgłośniach radiowych, w internecie i przede wszystkim na koncertach.

Wśród wielu innych atrakcji będzie też coś dla tych, którzy z sentymentem wspominają dawne przeglądy orkiestr wojskowych. W sobotę po uroczystym otwarciu Dni Szamotuł wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Szósty raz w niedzielę odbędzie się międzynarodowy festiwal artystów ulicznych czyli „UFO Uliczny Festiwal Osobliwości”.

via Szamotulski Ośrodek Kultury
fot Piękni i Młodzi