Poszukiwany odpowie za szereg wykroczeń

Policja zatrzymała poszukiwanego 36-latka, który spowodował kolizję drogową, nie posiadając prawa jazdy i będąc pod wpływem alkoholu.

W miniony wtorek 10 października, około godziny 10. policjanci z szamotulskiej drogówki obsługiwali kolizję drogową, do której doszło w Nowej Wsi. Z ustaleń wynikało, że kierujący peugeotem podczas cofania z parkingu zderzył się z samochodem marki Honda. Policjanci sprawdzili osoby, biorące udział w zdarzeniu, w policyjnych systemach informatycznych.
Jak się okazało 36-latek podejrzewany o spowodowanie kolizji nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a co więcej był poszukiwany przez sąd. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kierujących samochodami. Okazało się, iż kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji, to nie jedyne przewinienia 36-latka. Mężczyzna znajdował się też w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci drogówki przekazali 36-latka funkcjonariuszom z Wronek, którzy, w związku z nakazem sądu, doprowadzili go do aresztu. Teraz funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenia – spowodowania kolizji w stanie po użyciu alkoholu oraz kierowania samochodem pomimo braku uprawnień.

via mł.asp. Sandra Chuda / Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach