Maraton w Poznaniu – utrudnienia w ruchu

W niedzielę w Poznaniu odbędzie się 18. edycja maratonu im. Macieja Frankiewicza. W związku z tym część ulic będzie zamknięta, a ruch drogowy utrudniony.

Informujemy, że w dniu 15.10.2017 na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dodatkowo od godziny 6:00, wyłączona zostanie z ruchu ul. Grunwaldzka na odcinku od Szylinga do Roosevelta. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych tzw. śluzy, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.
Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych i tramwajowych.
ZTM – Zmiany w komunikacji na czas trwania 18.PKO Poznań Maraton
ZTM – Schemat sieci tramwajowych

Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do dopingowania zawodników na trasie 18. PKO Poznań Maraton.

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu Maratonu? ZADZWOŃ!

Wszelkie informacje odnośnie poruszania się po mieście w dniu maratonu można uzyskać dzwoniąc od piątku do niedzieli (13-15 października) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać.
Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu).
Godziny pracy koordynatora:
13.10 (piątek) 17:00 – 20:00
14.10 (sobota) 10:00 – 20:00
15.10 (niedziela) 07:00 – 15:00

Szczegółowy plan obrazujący, na które ulice będzie utrudniony wjazd znajduje się pod poniższym linkiem. Czerwono-białe „szlaczki” oznaczają zamknięcie danego odcinka lub niemożność wjechania tą drogą na trasę Maratonu.

fot. www.kingrunner.com