Udany debiut Małeckiego w U-16

Udany debiut zaliczył Przemysław Małecki w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentanci U-16. Polska pokonała swoich rówieśników ze Szkocji 4:1.

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 16 pokonała Szkotów 4:1. Do przerwy spotkania rozgrywanego w Staszowie (woj. świętokrzyskie), to goście prowadzili. Jednak po zmianie stron to podopieczni Małeckiego okazali się bezdyskusyjnie lepsi. Strzelanie zaczął Jakub Górski, zawodnik Korony Kielce, wychowanek Alitu Ożarów, kolejne gole zdobyli Michał Rakoczy (Cracovia) z karnego, Kacper Sadłocha (Stal Mielec) i Jakub Kamiński (Lech Poznań).
Mimo wysokiego zwycięstwa zwrócimy uwagę na elementy, które trzeba poprawić. Sama gra przy pełnych trybunach to dla chłopaków duże przeżycie, fajne doświadczenie. Cieszy fakt, że wygraliśmy, strzeliliśmy cztery gole, ale podchodzimy do tego z dystansem. Przyjdą momenty, że wynik nie musi pójść po naszej myśli, ale trzeba pracować konsekwentnie. Mamy pomysł na kadrę, a mnie optymizmem napawa atmosfera w zespole. Niby wygraliśmy tylko sparing, ale w szatni panowała niesamowita radość. Widać, że zawodników cieszy futbol, przyjazdy na reprezentację i nie ma mowy o jakiś antagonizmach klubowych.powiedział po spotkaniu dla serwisu Łączy Nas Piłka Przemysław Małecki

W sporcie wyniki budują atmosferę, a Małeckiemu udało się zrobić pierwszy kroczek w kierunku budowy ekipy, która nie zawiedzie w spotkaniach o punkty i wypromuje młodych piłkarzy.

Polska: Mikołaj Biegański – Dawid Rezaeian, Jakub Niewiadomski, Łukasz Bejger, Marcel Wszołek, Jakub Kamiński, Daniel Dudziński, Michał Rakoczy, Bartosz Zynek, Kacper Sadłocha, Oskar Krzyżak.

W drugim meczu z reprezentacją Szkocji, który odbył się 20 września. Biało-czerwoni również pokonali swoich rówieśników w stosunku 4:1.

fot. Jaromir Kruk / ŁNP