Rzecin i Wronki wśród najlepszych w Wielkopolsce

Dwa wronieckie obiekty zakwalifikowały się do konkursu na najlepsze miejsce turystyczne na obszarze wiejskim w Wielkopolsce. Zwycięzców poznamy podczas gali, która odbędzie się jesienią.

Do konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarze wiejskim w Wielkopolsce zgłoszonych zostało 61 obiektów. W Urzędzie Marszałkowskim, 19 września zebrała się kapituła, która wyłoniła obiekty kwalifikujące się do finału konkursu. Wśród 24 miejsc, które awansowały, znalazły się dwa miejsca znajdujące się w gminie Wronki.
Obiekty oceniane były pod kątem spełnienia następujących kryteriów:
– związek z tradycją wiejską, regionem i folklorem;
– wjazd, wygląd zewnętrzny, otoczenie obiektu;
– pomieszczenia mieszkalne, sanitarne, wspólne;
– rekreacja, rozrywka, program i specjalizacja;
– gospodarze i obsługa;
– informacja turystyczna,
– oferta kulinarna,
– ekologia.

W kategorii na najlepszy obiekt bazy noclegowej w charakterze wiejskim do finału awansowało gospodarstwo agroturystyczne Rzecin (DEZOR). Natomiast szansę na zwycięstwo w kategorii obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym ma wroniecka Pasieka Edukacyjna.

Dla laureatów trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach, organizator konkursu – Samorząd Województwa Wielkopolskiego przygotował nagrody pieniężne. Laureaci objęci zostaną również działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Trzymamy kciuki za obiekty, które znajdują się w naszej gminie.