Kiedy remont mostu? Wykonawca podał termin

Kilka tygodni temu informowaliśmy o remoncie mostu drogowego we Wronkach. Według komunikatu Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przeprawa miała zostać zamknięta z dniem 1 kwietnia, tak jednak się nie stało.

Skierowaliśmy zapytanie do WZDW, z prośbą aby wskazano możliwie najbliższy termin rozpoczęcia prac remontowych. Jak informuje nas Zarząd, wykonawca został zobowiązany do rozpoczęcia prac nie wcześniej niż 2 kwietnia. Według WZDW, nie jest to jednoznaczne z tym, że od razu tego dnia miały rozpocząć się roboty i wprowadzać ruch wahadłowy.
Umowa określa maksymalny czas trwania utrudnień na moście na 70 dni, a termin zakończenia realizacji zadania na 31 lipca. Ponadto, zgodnie z umową, wykonawca ma obowiązek poinformowania nas o wejściu na plac budowy z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Dopiero wtedy będą więc znane dokładne terminy obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu.odpowiada Kinga Hedrych, zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

To samo pytanie nasza redakcja skierowała również do wykonawcy remontu – firmy Mosty Kujawy spod Włocławka. Ta odpowiedziała krótko.

Według obecnego harmonogramu zamknięcie nastąpi 9 maja 2017 i będzie trwało przez okres maksymalnie 70 dni.