W weekend mogą pojawić się przymrozki

W nocy przymrozki, a w ciągu dnia do ośmiu stopni powyżej zera. Tak przedstawia się prognoza pogoda na rozpoczynający się właśnie weekend.

Okres przedwiośnia, w którym się obecnie znajdujemy, charakteryzuje się zmiennością pogody, tak też było w trakcie minionych 7 dni. Po bardzo pogodnym i ciepłym ubiegłym weekendzie (nawet 15,4°C w Ostrorogu) na początku tygodnia pojawiło się znaczne ochłodzenie, a także pierwsze burze.

Nasz region będzie dziś pod wpływem klina wyżowego, którego ośrodek jutro z zachodu przemieści się nad nasz kraj. Wyż sprowadzi do nas z północy chłodną, zasobną w wilgoć masę powietrza o cechach polarno-morskich, która w trakcie weekendowych nocy i ranków stworzy warunki do wystąpienia słabych przymrozków i pojawienia się szronu.prognozuje Hubert Sierszulski

Piątek noc
Możliwy słaby przymrozek. Zachmurzenie małe do umiarkowanego nad ranem. Temperatura poniżej 0°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Z prędkością od 7 do 26 km/h w porywie.

Sobota
Rano zachmurzenie, przeważające do umiarkowanego w ciągu dnia. Maksymalna temperatura 8°C.
Wiatr łagodny, w porywach umiarkowany. Z prędkością od 11 do 24 km/h w porywie.

Sobota noc
Przymrozek. Zachmurzenie małe. Minimalna temperatura -2°C. (odczuwalna -3°C). Wiatr słaby, w porywach łagodny.
Z prędkością od 6 do 19 km/h w porywie.

Niedziela
Rano zachmurzenie małe i tym samym słonecznie. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami.
Maksymalna temperatura 6°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Z prędkością od 11 do 22 km/h w porywie.

Niedziela noc
Przymrozek. Zachmurzenie umiarkowane. Minimalna temperatura -2°C. (odczuwalna -3°C). Wiatr w skali powiewu, w porywach łagodny. Z prędkością 4 do 15 km/h w porywie.

współpraca – Hubert Sierszulski, Szamotulscy Łowcy Burz