Trwają poszukiwania zaginionego wronczanina

Jak wiadomo z wcześniejszego wpisu w ostatnich dniach dotarła do nas smutna informacja o zaginięciu jednego z mieszkańców Wronek – Tomasza Rogozińskiego. Służby ratownicze jak i porządkowe nie zostały obojętne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Rogoziński odnaleziony!

AKTUALIZACJA – 13 marca 2017 godz. 10:00
Wznowiono akcję poszukiwawczą Tomasza Rogozińskiego. Do akcji wkroczyli ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczej z Poznania. Właściwie przeszkolone psy będą próbować podjąć trop zaginionego, dlatego dołączamy się do apelu Policji i prosimy o ograniczenia wędrówek po lesie.
AKTUALIZACJA – 12 marca 2017 godz. 20:00
Zakończył się dzisiejszy etap akcji poszukiwawczej 68-letniego Tomasza Rogozińskiego. Niestety nie udało się odnaleźć wronczanina, ani także tropów, które pomogłyby w poszukiwaniach. Sierżant sztabowa Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach poinformowała portal mojeWronki.pl, że jutro wznowione zostaną poszukiwania. Do akcji ponownie zostaną zaangażowane psy tropiące. Policja apeluje, żeby w najbliższe dni ograniczyć spacerowanie w lasach między Zamościem a szosą Jasionna-Rzecin, a także wędrówkę rowerowym niebieskim szlakiem. Obecność ludzi w okolicy może zmylić węchy czworonogów. Brak dodatkowych źródeł zapachów przyspieszy akcję poszukiwawczą i tym samym może przyczynić się do odnalezienia mężczyzny.

Sporo szczęścia miała kobieta, która wybrała się na spacer i zgubiła się w lesie pomiędzy Rzecinem a Bielawami. Część służb, które poszukiwały zaginionego mężczyzny, natychmiast została zadysponowana do pomocy kobiecie. Szybko ją odnaleziono i kobieta bezpiecznie wróciła do domu.
Dziś (niedziela 12.03.2017r.) około południa przeprowadzona została akcja poszukiwawcza przez policjantów z Poznania ze wsparciem psa tropiącego. Obecnie działania poszukiwawcze prowadzone są przez strażaków z jednostek z Wronek, Amiki, Chojna oraz Jasionny, a także przez jednostki policji z naszego powiatu. Same działania będą obejmować teren wronieckich lasów i okolic stawów. Przed chwilą znaleziono ślad, na którego podstawie prowadzona będzie akcja. Działania będą prowadzone do zmierzchu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zaginął Tomasz Rogoziński z Wronek

O owocach akcji poszukiwawczych będziemy informować na bieżąco, a wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat zaginionego zachęcamy do kontaktu z Policją.