Policja podsumowała akcję „Prędkość – zero tolerancji”

Od 19 do 24 marca na drogach województwa wielkopolskiego trwała policyjna akcja „Prędkość – zero tolerancji”. Funkcjonariusze skontrolowali w Wielkopolsce ponad 15 tysięcy pojazdów. Blisko połowa z nich została ukarana za przekroczenie prędkości.

Na terenie powiatu szamotulskiego w ramach akcji skontrolowano w sumie 381 pojazdów. Łącznie nałożono na kierowców 296 mandatów karnych. Najwięcej z nich – 187 – policjanci nałożyli za przekroczenie dozwolonej prędkości. W ramach akcji policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz 2 osoby podejrzane o popełnienie innych przestępstw na drodze.
Ponadto szamotulscy funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym trzy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 40 dowodów rejestracyjnych.
Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo, jest właśnie dostosowanie prędkości, nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach

Funkcjonariusze nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

via KWP Poznań/KPP Szamotuły
fot. KPP Szamotuły