Tragedia na ulicy Mickiewicza – policja poszukuje świadków

We wtorek wieczorem na ulicy Mickiewicza doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Przechodnie zauważyli leżącą na jezdni kobietę i powiadomili policję. Mimo reanimacji, 59-letnia wronczanka zmarła.

Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Mickiewicza (przy wyjeździe z Gminnej Spółdzielni Samopomocy Chłopskiej). Przechodnie dostrzegli leżącą na jezdni nieprzytomną kobietę. Nie wiadomo, jak doszło do zdarzenia, żadna z obecnych osób nie widziała sytuacji i nie potrafiła określić, co się stało.

Około godziny 18., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło we Wronkach. Po przeprowadzonych czynnościach okazało się, że 59-letnia mieszkanka Wronek zmarła.informuje st.sierż. Sandra Chuda z KPP Szamotuły
Część przechodniów widząca leżącą kobietę na drodze ruszyła jej na pomoc. Powiadomiono także służby ratunkowe. Po chwili na miejscu zdarzenia przybyli strażnik miejski wraz z funkcjonariuszem policji, którzy natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Następnie przybywały kolejne służby ratunkowe. Ze względu na brak wolnej karetki pogotowia we Wronkach, na pomoc wysłano strażaków z Amiki i Wronek. Zespół Ratownictwa Medycznego wraz z lekarzem musiał dojechać z Szamotuł. Akcja reanimacyjna trwała blisko godzinę, niestety okazała się ona bezskuteczna.

Nieznane są przyczyny wypadku. Sprawę badają szamotulscy oraz wronieccy funkcjonariusze. Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy oraz prokuratura.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach i Komendy Policji we Wronkach ustalają przebieg zdarzenia. Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniach. Kontaktować się można pod numer 997.apeluje oficer do spraw prasowych szamotulskiej policji