Komenda Policji we Wronkach

Policja zatrzymała pedofila?

Jak dowiedział się portal mojeWronki.pl, Prokuratora Rejonowa w Szamotułach oraz Policja prowadzą śledztwo w sprawie możliwego molestowania małoletniej dziewczynki. W sprawie toczonego śledztwa zatrzymano 43-letniego mieszkańca Wronek.

Możliwe zdarzenie o charakterze seksualnym ujawniła w ostatnim czasie wroniecka policja. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna, który miał dopuścić się molestowania dziewczynki w wieku przedszkolnym, trafił w zeszłym tygodniu do aresztu, tej informacji organy ścigania nie chcą jednak potwierdzić. Zatrzymany 43-latek to mieszkaniec Wronek, miał on być partnerem matki ofiary.

W związku z tą sprawą skierowaliśmy zapytanie do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Starsza sierżant Ewelina Grabowa oficer do spraw prasowych, potwierdza część informacji: –Na terenie powiatu szamotulskiego prowadzone jest śledztwo z artykułu 200 Kodeksu Karnego paragraf 1 w związku z artykułem 198 Kodeksu Karnego.– Wymieniony artykuł mówi, że kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Z prośbą o udzielenie informacji skierowaliśmy się także do Prokuratory Rejonowej w Szamotułach. W rozmowie telefonicznej z prokuraturą, ta poinformowała nas, że z uwagi na dobro śledztwa nie może udzielać informacji. Potwierdziła jednak, że śledztwo dotyczy gminy Wronki.

Dziewczynka miała trafić pod opiekę krewnych.

fot. KWP Poznań