Pogoda na święta – w plusie i wietrznie

Według lokalnego synoptyka – Huberta Sierszulskiego, w ciągu najbliższych dni próżno liczyć na śnieg i mróz. Święta spędzimy raczej na wodzie oraz w dodatniej temperaturze. Przez weekend będą nasilać się porywy wiatru.

Sobota 24.12
W wigilię Bożego Narodzenia, również pochmurno, ale tu musimy spodziewać się już przed południem i głównie wieczorem przelotnych, słabych opadów deszczu. Od tego też dnia całodobowo już stabilnie „na plusie”.
Dzień
W trakcie całego dnia pochmurno oraz wietrznie. Przed południem oraz wieczorem możliwe słabe przelotne opady (możliwa mżawka).
Maks. temp. 5°C (odczuwalna 2°C). Wiatr łagodny, w porywach dość silny.
Noc
Przelotne opady deszczu. Wietrznie. Min. temp. 3°C. (odczuwalna -1°C) Wiatr umiarkowany, w porywach silny.

Niedziela 25.12
Przez cały dzień opady deszczu oraz wietrznie.
Dzień
W trakcie całego dnia opady deszczu. Późnym wieczorem zachmurzanie całkowite. Wietrznie. Maks. temp. 8°C (odczuwalna 5°C). Wiatr umiarkowany, w porywach silny.
Noc
Pochmurno i wietrznie. Min. temp. 7°C. (odczuwalna 4°C). Wiatr umiarkowany, w porywach silny.

Poniedziałek 26.12
Również z opadami deszczu przez większość dnia, tyle że o charakterze przelotnym i słabszej intensywności niż dzień wcześniej. Wietrznie, wiatr będzie cały czas przybierał na sile.
Dzień
Przelotne opady deszczu, występujące w trakcie całego dnia oraz wietrznie. Maks. temp. 10°C. (odczuwalna 8°C) Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.
Noc
Zachmurzanie umiarkowane oraz bardzo wietrznie. Min. temp. 4°C. (odczuwalna -1°C). Wiatr dość silny, w porywach bardzo silny do 59 km/h.

via Hubert Sierszulski – Szamotulscy Łowcy Burz
fot. Marcin Szczepski