Google pokazuje Wronki sprzed 30 lat

Zapraszamy Was w podróż w czasie. Dzięki Google Earth nie musicie konstruować wehikułu czasu, wystarczy odtworzyć plik na końcu artykułu.

Za pomocą nowej funkcji, udostępnionej przez Google, będziemy mogli zobaczyć, jak zmieniała się nasza okolica od 1984 roku. Szczególnie w okresie ostatnich 10 lat wyraźnie zauważalny jest wzrost ilości zabudowań, głównie w najbliższej okolicy Wronek. Warto też przesunąć mapę w okolice Puszczy Noteckiej, na północ od Chojna, gdzie wyraźnie widać, jak w ostatnich latach pojawiały się kolejne pasy zrębów. Natomiast w okolicach Miałów, jak stopniowo zazielenia się teren po wielkim pożarze.

Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli prześledzić, jak zmieniał się nasz fyrtel na przestrzeni ostatnich lat już w lepszej jakości. Póki co zauważyć możemy zmiany większego kalibru, na możliwość odszukania miejsca, w którym zaparkowaliśmy naszego fiata 126p, musimy jeszcze poczekać.

Plik może nie otwierać się na urządzeniach mobilnych, na co niestety nie mamy wpływu. W razie wystąpienia problemów z odtwarzaniem, zachęcamy do ustawienia w menu strony „wersji na komputer”.