Zagrają, aby pomóc potrzebującym

Pastor Wojciech Wysopal z Krzyża Wielkopolskiego po raz trzeci organizuje turniej piłki halowej „Solidarni w walce z biedą”. Wronki w tym charytatywnym turnieju będzie reprezentować drużyna Szlachetnej Paczki.

 

Celem turnieju jest pobudzenie serc ludzi dobrej woli, do zjednoczenia się w walce z biedą. Jak co roku walczymy o dzieci, dla których święta często nie kojarzą się z pachnącą choinką, rodzinną atmosferą i zapachem smakołyków na stole, ale z koszmarem alkoholizmu, ciągłym brakiem poczucia bezpieczeństwa, smutkiem i samotnością. Problem biedy to szerokie pojęcie. Często trudne sytuacje związane są z przyczynami niezależnymi od rodziców czy środowiska, w którym się znajdują. Choroba, tragedia życiowa, toksyczne otoczenie, to tylko jedne z licznych przykładów wpływających na rozwój otaczającej nas biedy. Nie zgadzamy się na to, dlatego chcemy walczyć o lepsze jutro najmłodszych. Jako szczerze praktykujący chrześcijanie wierzymy, że Jezus nie zapomniał o najmłodszych, a my ludzie możemy być Jego rękami dokonujących małych cudów każdego dnia. Nie chcemy przyglądać się biernie tragediom, które nas otaczają. Dlatego GRAMY! Dla tych, co sami bronić się nie mogą.czytamy na stronie Kościoła Zielonoświątkowego w Krzyżu Wielkopolskim

 

Start turnieju w najbliższą sobotę, 3 grudnia o godzinie 9:30. Spotykamy się na hali sportowej w Krzyżu Wielkopolskim przy ul. Sienkiewicza 1. O zwycięstwo zawalczy sześć drużyn: Thule Group, Szlachetna Paczka, Zespół Szkół Ogólnokształcących (wicemistrzowie z ubiegłego roku) Brenderup, LZS Relax i drużyna Kościoła Zielonoświątkowego w Krzyżu. Zapowiadają się duże emocje i zacięta walka o tytuł.

Zapraszamy do kibicowania i spędzenia soboty razem z drużyną Szlachetnej Paczki w Krzyżu Wielkopolskim.