Zderzenie trzech samochodów

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu niedaleko Wróblewa. W zdarzeniu wzięły udział trzy pojazdy.

W niedzielę rano służby ratunkowe interweniowały przy wypadku trzech osobówek na skrzyżowaniu w okolicy Wróblewa. Pędzący kierowca BMW, jadący w kierunku Sierakowa, wyprzedzając, nie upewnił się czy z naprzeciwka nie nadjeżdża inny pojazd, zjeżdżając na lewy pas drogi doprowadził do zderzenia jego samochodu z jadącym z naprzeciwka citroenem xara.

W wyniku zderzenia pojazdów kierujący BMW zjechał na lewą stronę drogi, przejechał przez skrzyżowanie i zatrzymał pojazd w rowie. Na skutek zderzenia pojazdów citroen przemieścił się na środek jezdni i uderzył w prawidłowo jadący prawym pasem ruchu w kierunku Sierakowa samochód nissan patrol, w wyniku uderzenia kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą stronę drogi, zatrzymując pojazd w przydrożnym rowie.informuje st. sierż. Ewelina Grabowa z KPP Szamotuły

Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca BMW, który trafił do szpitala. Pierwszej pomocy udzielili przejeżdżający tą trasą inni użytkownicy drogi. Siła uderzenia była tak duża, że wyrwała z BMW koło, które znalazło się na drodze kilka metrów dalej. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga wojewódzka numer 182 była nieprzejezdna w obu kierunkach.